 |
|
Inloggen |
 |
|
 |

Dat gaat lager.

Lezers,
de daggrafiek van de AEX in detail:

Duidelijker kan het niet: er gebeurde deze week niets. 0,6 punt kwam erbij. Op zich heel opmerkelijk na de heftige week ervoor. Maar het verbaasde me niets: ik had het vermoeden na het zetten van een bodem afgelopen vrijdagavond dat men niet verder wilde dalen. En stijgen? Dat had ik wel voor mogelijk gehouden, maar dan zeer beperkt, want somber is het beeld beslist.
De daggrafiek van de AEX:

De grafiek is volkomen duidelijk: dit wil lager. Er staat een kop-schouder patroon, dat ik heb aangegeven met de blauwe letters SKS. De neklijn daarvan is dan de al langer bestaande blauwe tussenlijn uit de uptrend. Twee weken geleden zijn we met kracht door die neklijn gebroken en werd meteen ook de uptrend AB' verlaten. De afgelopen week bleven de candles als het ware plakken aan de uptrendlijn A. Dat heb ik vaker gezien en bijna altijd loopt het slecht af: de daling komt toch. De kop van de kopschouder is op 344 en de neklijn is loodrecht onder die kop op 318. Dus 344 - 318 = 26 punten groot is het patroon. Het koersdoel van de kopschouder wordt dan 318 – 26 = 292. Er loopt een lange termijn-steunlijn op 293: we gaan dus naar 293/292. De candles van afgelopen week beschouw ik als een vlag. De daling eraan voorafgaand is van 335,5 naar 315,7 dus 20 punten. Koersdoel van de vlag is dan 296 (zij het dat de vlag nu nog niet verlaten is, dan is ie pas "af"). Met andere woorden: nog een aanwijzing: die 293 die komt er wel. Tenslottte de indicatoren: die maken het wat lastiger. Ze staan beslist zwak maar ze KUNNEN hier naar boven draaien, met name de MACD lijkt rijp voor een draai naar boven. Dat moet ik afwegen tegen de redenatie hierboven en dan is het duidelijk: ik houd het vooral op zwakke indicatoren.
De weekgrafiek van de AEX:

Dat is dus een lastige. Probeert nog binnen de uptrend te blijven en de indicatoren zijn hier niet per se zwak. Candles wel zwak maar binnen uptrend. Deze keer vind ik de daggrafiek duidelijker.
Verwachting voor de komende week De grafieken van de S&P500 en de Nasdaq zijn bezig met een draai naar boven. Als ik alleen naar die grafieken kijk dan zou een hogere week goed mogelijk zijn. Ik zit wat dat betreft dus zeker met twijfel. In de VS wordt er veel aan gedaan om de DOW boven de kennelijk magische 10.000 te houden. Iedere keer als ie daar even onderkomt daalt de hele wereld meteen hard.. En dan herstelt de DOW weer.... leuk spelletje he? Twee weken geleden had de S&P ook een week van kleine stijgingen en opeens was het krak. Ik vermoed dat we deze week eerst nog wat stijgen en ergens komt dan weer die krak. De steeds zwakkere euro/dollar - nu al 1,36! - doet ook geen goed. Het wordt beslist spannend. Weer een week geneuzel lijkt me uitgesloten, dat gaat echt niet lukken. Ik beschouw de kop-schouder en de vlag in de AEX als betrouwbare patronen. Het wordt deze week erop of eronder en ik verwacht dus: eronder.
Franciscus Roorda
Disclaimer Deze beursverwachting en de weergave daarvan in onze nieuwsbrief is indicatief en niet bedoeld als beleggingsadvies. De verwachting wordt opgesteld op basis van technische analyse. De futuresignalen die onze klanten ontvangen worden gegeven op basis van onze systemen en kunnen afwijken van de in het weekend opgestelde marktverwachting.
Wie is Franciscus Roorda? Reageren of vragen stellen
De laatste weekendcolumns van Franciscus: 5 febr 2010 AEX 29 jan 2010 AEX, S&P500, Stoxx50 en Dollar 22 jan 2009 AEX, Stoxx50, DAX en Dollar 15 jan 2010 AEX, Stoxx50, Bund en Dollar 8 jan 2010 AEX, Bund en Dollar 3 jan 2010 Jaarverwachting 2010 27 dec 2009 AEX, DAX en Stoxx50 18 dec 2009 AEX en DAX 11 dec 2009 AEX 4 dec 2009 AEX, DAX en Dollar 27 nov 2009 AEX 20 nov 2009 AEX 13 nov 2009 AEX 6 nov 2009 AEX 30 okt 2007 AEX, S&P500 en Stoxx50 4 jan 2009 verwachting AEX voor 2009 13 jan 2008 verwachting AEX voor 2008 29 dec 2006 verwachting AEX, DOW, Nikkei en dollar voor 2007 30 dec 2005 AEX en verwachting voor 2006
Aanmelden gratis proefabonnement
|
 |
|
Gratis Nieuwsbrief |
| Meld uzelf nu aan voor de gratis nieuwsbrief die regelmatig verschijnt en leer Eurofuture kennen! |
|
 |




|
 |